پمپ بتن دکل چیست؟

پمپ بتن دکل که به آن پمپ بتن هوایی نیز میگویند، در پروژه های ساختمانی و عمرانی زمانی استفاده می شود که بخواهید در مناطق مرتفع یا دور از دسترس بتن ریزی کنید. قطعا در کنار سازه های در حال ساخت مرتفع در مقطعی از زمان پمپ بتن هوایی خواهید دید. با وجود این پمپ ها که بتن را از میکسر به ارتفاع و سطح مورد نظر می رسانند و همچنین استفاده از نیروی متخصص و ماهر در اجرای پروژه، میتوانیم شاهد خلق سازه های بزرگ معماری با استانداردهای امنیتی و مقاومتی بالا باشیم.
چنانچه مایل به خرید پمپ بتن هوایی هستید و یا تمایل به اجاره پمپ بتن دکل دست دوم دارید، خوب است پیش از این کار حتما با طرح ریز و برنامه ریز پروژه خود هماهنگ کنید تا پمپ بتنی را در اختیار بگیرید که مناسبترین برای پروژه شما باشد. پمپ های بتن ویژگی های متفاوت و منحصر به فردی دارند و استفاده از هر کدام به نوع پروژه شما، شرایط محیطی، برنامه ریزی پروژه شما و در نهایت بودجه شما بستگی دارد.

خرید پمپ بتن دکل

کارکرد و کاربرد پمپ بتن هوایی

همانطور که گفته شد پمپ بتن هوایی برای بتن ریزی در ارتفاعات مورد استفاده قرار می گیرد. همین طور در پروژه ها و کارگاه هایی که حجم بتن ریزی زیاد باشد و یا انتقال محموله بتنی به بالای برجک ساختمان نیاز باشد. در پروژه هایی که برای انتقال محموله و ایجاد فونداسیون از دکل هوایی استفاده می شود، پمپ بتن دکل در محل بتن ریزی به صورت ثابت نصب و راه اندازی می شود.
نیروی محرکه این پمپ ها از کامیون ها گرفته می شود بنابراین انتخاب نوع کامیون بسیار مهم است و بستگی به ارتفاع دکل هوایی دارد. در دستگاه های پمپ بتن هوایی، پمپ بتن بر روی شاسی کامیون نصب می شود. بتن از طریق بازوهایی متحرک منتقل می شود که قادرند به صورت افقی، عمودی و قائم حرکت کنند. بازوها توسط جک های هیدرولیکی حرکت می کنند و می توانند بتن را به مختصات مورد نظر منتقل کنند. این ویژگی های سبب می شود که بتوان به سطوح بالاتر یا پایین تر از ماشین و حتی ورودی های خیلی باریک ساختمانی دسترسی داشت و عملیات بتن ریزی را با موفقیت انجام داد.

چند دانستنی مفید درباره پمپ بتن دکل

• بتنی که با پمپ ریخته می شود، مشکلی به نام تفکیک دانه بندی نخواهد داشت چرا که پمپ توانایی جا به جایی بتنی که دچار جداشدگی شده، ندارد.
• از به کار بردن آب بیش از اندازه در مخلوط جدا خودداری کنید. بتن رقیق شده می تواند کیفیت کار شما را به شدت تحت الشعاع قرار دهد.
• اغلب پمپ ها برای انتقال سنگدانه ها تا 38 میلیمتر طراحی شده اند هر چند اندازه توصیه شده برای سنگدانه ها تا 25 میلیمتر است پس مراقب سنگدانه های درشت با لبه های تیز باشید.
• رایجترین ارتفاع در پمپ های دکل، پمپ بتن هوایی 32 متری است. پس از آن از پمپ بتن هوایی 34 متری و 40 متری در بیشتر پروژه ها استفاده می شود.

بهترین قیمت پمپ بتن دکل

فروش پمپ بتن دکل

فروش انواع پمپ بتن البا و پمپ بتن شویینگ 250 و 550 و 1800 و 2000 و 3000 و 5000 در انواع راک و ساطوری برای ارتفاع های مختلف ،انواع پمپ دکل شوئینگ ، پمپ بتن دکل پوت مایستر ،پمپ بتن هوایی زوم لایون ، پمپ بتن دکل سانی در ارتفاع های مختلف از 21 الی 48 متر به صورت نصب بر روی ماشین و مجزا به صورت جک ایکس و پروانه ای و تزریق راک و ساطوری
لوازم جانبی پمپ بتن ، لوله و اتصالات ، بست ، چپقی ، شلواری….

 

تعمیرات پمپ بتن دکل

مجموعه آرپا ماشین علاوه بر فروش و ارائه خدمات پس ازفروش ،آماده ارائه خدمات مربوط به تعمیرات انواع پمپ بتن دکل به صاحبان مشاغل می باشد،تعمیرات پمپ بتن در تعمیرگاه مرکزی شرکت آرپا ماشین صورت می پذیرد که در فضایی به وسعت 2000 متر مربع احداث گردیده و با در اختیار داشتن امکانات مجهز فنی و تخصصی و با تکیه بر پتانسیل بالای نیروهای فنی متخصص انجام میپذیرد .

تعمیر پمپ بتن دکل در محل

تیمهای سیار تعمیراتی این مجموعه با تخصص های مکانیک ، هیدرولیک و با امکانات مجهز و با دانش روز ماشین الات در خدمات مشتریات محترم میباشند.

اجاره پمپ بتن دکل

شرکت آرپا ماشین اجاره دهنده اجاره پمپ هوایی، انواع ماشین آلات تولید و حمل بتن در تهران آماده همکاری با کلیه سازندگان محترم شرکت های ساختمانی و عمرانی و کلیه همکاران محترم این صنعت است عمده فعالیت این شرکت اجاره انواع تراک میکسر و پمپ بتن زمینی و دکل می باشد.
این شرکت افتخار داشته با در اختیار داشتن بلند ترین پمپ دکل های ایران به ارتفاع 65 متر در اکثر پروژه های مرتفع ایران به ارائه خدمات بپردازد .

خرید پمپ بتن دکل در آرپا ماشین

به عنوان یک شرکت فعال و خوشنام در زمینه فروش و اجاره ماشین آلات ساختمانی، شرکت آرپا ماشین بهترین برندهای جهانی تولید کننده پمپ بتن هوایی را در ایران در دسترس مشتریان قرار داده است. این شرکت ضمن ارائه مشاوره و راهنمایی به صورت رایگان، برندهای شویینگ (SCHWING) و سیفا (CIFA) را با افتخار عرضه می نماید. برای آگاهی از قیمت پمپ بتن دکل و یا اجاره پمپ بتن هوایی دست دوم، با شماره های کمپانی آرپا ماشین تماس بگیرید و از کارشناسان حرفه ای ما به طور رایگان مشاوره بگیرید.

سیفا

شوینگ آمریکا

شوینگ آلمان

پوتس مایسر

سانی

زوم لاین

سرماک

توماس

البا

XCMG