تاور کرین چیست؟

تاور کرین (tower crane) در بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک به تصویری آشنا در کنار ساختمان های بلند تبدیل شده است. واقعیت این است که دنیای ساخت و سازها بدون حضور تاور کرین های سر به فلک کشیده، چندان قادر به خلق برج ها و آسمان خراش های خیره کننده نبود. تاورکرین به این شکل که ما امروزه آن را می شناسیم، قدمتی بیشتر از 70 سال ندارد اما اولین بار یونانی ها بودند که به فکر ساختن وسیله ای جهت بالا بردن مصالح افتادند.تاور کرین

تاورکرین های امروزه شکل مدرنی از اهرم های تعادلی هستند که با یک پایه تثبیت در بتن مسلح قرار میگیرند. این سازه عظیم ترکیب خوبی از قدرت جابه جایی مصالح سنگین و حمل در ارتفاعات را با هم دارد، هر چند لازم است برای مونتاژ کردن تاور کرین نیروهای متخصص و با مهارت دست به کار شوند. فراموش نکنید که در هنگام مونتاژ تاور کرین مشخصات فنی مورد نیاز آن نوع تاورکرین را برای پایه تثبیت حتما اجرا کنید چرا که در غیر این صورت ممکن است با مهندس ناظر خود به مشکل بربخورید.

تاورکرین چگونه کار میکند؟

تاورکرین ها از طریق ویژگی هایی که در ساخت آن ها در نظر گرفته شده است، میتواند کارها را راحت تر انجام دهد، کارهایی که هیچ ماشین و ساخته دیگری قادر به انجام آن ها نخواهد بود. این ویژگی ها را میتوان در 5 دسته کلی تعریف کرد:

  • قدرت باربرداری:

می دانیم که یکی از اهداف اولیه ساخت تاورکرین، جابه جایی و حمل بارهای سنگین است. تاورکرین بسته به نیاز شما تا تناژهای متفاوتی را می تواند جا به جا کند و به جز راننده و فرمان هدایت، میکرو سوییچ هایی نیز وارد عمل می شوند تا باری بیشتر از حد مجاز سوار تاورکرین نشود و ایمنی دستگاه را به مخاطره نیندازد. یکی از عوامل تعیین کننده قیمت تاورکرین، تناژ قابل حمل توسط آن است.

  • قدرت شاریوت:

شاریوت اصطلاحی است که برای جلو یا عقب بردن بار استفاده می شود. تاور کرین ها این قابلیت را دارند که بارها را پس از بلند کردن از زمین در جهت عقب یا جلو یعنی به سمت دستگاه و یا در جهت دور شدن از دستگاه، جا به جا کنند.

  • حرکت گردان:

تاورکرین میتواند بار را از زمین بلند کند، تا ارتفاع مورد نظر برساند و نیز میتواند تا 360 درجه چرخش کامل داشته باشد. به این ویژگی مانور گردشی می گویند. این قابلیت ها باعث می شود بار شما به هر نقطه ای از سایت که بخواهید به آسانی برسد.

  • قدرت کلی حرکت دستگاه:

شاید تصور آن سخت باشد اما میتوان تاورکرین ها را بر روی زمین جابه جا کرد. برای اینکار تاورکرین ها یا بر روی ریل قرار میگیرند و یا با استفاده از زنجیرهایی مانند زنجیرهای تانک منتقل می شود. در صورت تمایل به خرید تاور کرین دست دوم، حتما از صحت و کارکرد این قابلیت مطمئن شوید.

  • قدرت افزایش ارتفاع:

تاورکرین ها پس از مونتاژ میتوانند با افزودن سکشن افزایش ارتفاع داشته باشند و یا با کاهش آن، ارتفاع خود را کم کنند. فراموش نکنید که این فرآیند پیچیده ای است و نیاز به حضور گروهی متخصص و با مهارت دارد.

خرید تاور کرین

خرید تاور کرین های شرکت آرپا ماشین

شرکت آرپا ماشین طی سالیان متوالی در زمینه واردات ماشین آلات سنگین راهسازی و ساختمانی فعالیت دارد و جزو وارد کنندگان خوشنام و حرفه ای این صنعت محسوب می شود. این شرکت در راستای اهداف خود که جلب رضایت مشتریان و ارائه محصولات با کیفیت روز جهانی در ایران است، اقدام به وارد کردن انواع تاور کرین با تناژ مختلف از بهترین برندهای جهانی کرده است.

برند های تاور کرین

از جمله می توان به برندهای تاور کرین پتن (Potain)، تاورکرین لیبهر (Liebherr) و تاور کرین زوم لاین (Zoomlion) اشاره کرد. برای آگاهی بیشتر از نحوه بازدید و خرید و ثبت سفارش با شماره های کمپانی آرپا ماشین تماس بگیرید و از کارشناسان حرفه ای ما به طور رایگان مشاوره بگیرید.

لیبهر

لیبهر

پوتین

پوتین

زوم لاین

زوم لاین

کامنزا

کامنزا