خرید بچینگ پلانت

بچینگ پلانت را می توان به زبان ساده تعریف کرد، میتوانیم بگوییم این دستگاه یک سیستم سیار تولید بتن است که عموما در پروژه های عمرانی و ساخت و سازهای بزرگ مانند پل سازی و سدسازی استفاده می شود. در اینگونه پروژه ها به جای انتقال بتن آماده از محل تولید به محل پروژه، مصالح را به محل پروژه آورده و در آ«جا با استفاده از دستگاه بچینگ، آن را تبدیل به بتن مورد نظر خود میکنند.

قیمت بچینگ پلانت

با این تفاسیر می توان حدس زد که یک دستگاه بچینگ پلانت باید دارای حداقل دو منبع ذخیره برای بتن و آب باشد. همچنین به قسمتی به نام میکسر احتیاج دارد تا بتواند بتن مورد نیاز را مخلوط کند، آنچه باقی می ماند تعدادی نقاله، چرخ، باسکول برای وزن کشی و سیلو برای نگهداری سیمان خواهد بود.

عملکرد این دستگاه به این صورت است مواد اولیه توسط باکت و نقاله ها وزن کشی می شوند پس از مخلوط شدن با اب، به کامیون های میکسر یا هر دستگاه انتقال بتن دیگری منتقل می شوند. استفاده از این دستگاه می تواند تا حد زیادی از اتلاف مواد جلوگیری کند و نیز استفاده از نیروی انسانی را به حداقل برساند.بچینگ پلانت هسته مرکزی ایستگاه‌های تولید بتن می‌باشد این دستگاه در ظرفیت‌های مختلف و روش‌های کاری متنوع جهت تولید بتن مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع بچینگ پلانت

این دستگاه به دو دسته کلی بچینگ پلانت قابل حمل و بچینگ پلنت ثابت تقسیم کرد. نوع قابل حمل معمولا کوچکتر و سبک تر هستند و دارای چرخهایی برای جا به جایی می باشند. ناگفته پیداست که این نوع بتن را در حجم کمتری تولید می کنند و برای ساخت و سازهای درون شهری که عموما کوچکتر هستند مورد استفاده قرار می گیرند. بچینگ های ثابت قابلیت حمل سریع ندارند و برای انتقال به محل جدید باید در آنجا مونتاژ و پس از اتمام کار دمونتاژ شوند.از آنجا که پروسه حمل و نقل بچینگ ثابت زمانبر و هزینه بر است و نیاز به ساخت فونداسیون دارد، فقط در پروژه های بزرگ که بتن ریزی زیادی دارند، استفاده می شود.

خرید بچینگ پلانت

نحوه کار بچینگ پلانت

بچینگ ها (دستگاه تولید بتن آماده) می توانند بتن را به صورت تر و یا خشک تولید کنند. در بچینگ پلانت خشک، مواد به صورت خشک به کامیون میکسر منتقل میشودو در آنجا با آب مخلوط می شود. بتن های تولید شده با این روش همگنی خوبی ندارند و کیفیت آنها بالا نیست. در بچینگ پلانت تر مواد در خود میکسر بچینگ با هم مخلوط می شوند که میکسرهای خاصی هستند. بتن های تولید شده توسط این بچینگ ها کیفیت بالاتری دارند.

میکسر بچینگ پلانت

به طور کلی چهار نوع میکسر در بچینگ پلانت ها به کار می روند که به نوع بچینگ، ظرفیت تولید بتن و نیاز پروژه بستگی دارند:

1. میکسر تک شفت:

در این میکسر یک ورق به طور مارپیچ حلزونی دور شفت پیچیده شده است که عمل مخلوط کردن را انجام میدهد. تولید بتن توسط این میکسر محدود است و بتن تولید شده همگنی کمتری دارد.

2. میکسر ممتد:

در این میکسر یک شفت افقی حلزونی وجود دارد و بتن در یک مسیر ممتد تولید می شود.

3. میکسر دوقلو:

در این میکسر از دو شفت افقی به طور همزمان استفاده می شود. همگنی بتن تولید شده توسط این میکسر بسیار بالاست.

4. میکسر افقی:

این نوع میکسر برخلاف سایر انواع میکسر، دارای شفق عمودی است. استهلام این نوع میکسر بالاست و از آن در تولید بلوک بتنی استفاده می شود.

بچینگ راه ماشین

فروش بچینگ پلانت در آرپا ماشین

شرکت آرپا ماشین عرضه کننده انواع بچینگ با بالاترین کیفیت و از بهترین برندهای روز دنیاست( بچینگ پلانت طرح لیبهر آلمان ،بچینگ پلانت طرح کیان ،بچینگ تویین شفت ، بچینگ پلانت طرح راه ماشین ). کافی است پیش از خرید بچینگ پلانت برای پروژه خود و یا اجاره بچینگ دست دوم، با کارشناسان شرکت آرپا ماشین تماس بگیرید تا از آخرین قیمت بچینگ مطلع شوید، همچنین بتوانید با دریافت مشاوره رایگان، کاراترین و بهترین بچینگ را برای پروژه خود خریداری کنید.

خدمات آرپا ماشین در زمینه انواع بچینگ پلانت
  • مشاوره و راهنمایی جهت تهیه دستگاه با توجه به پروژه شما
  • فروش بچینگ دست دوم
  • نصب و راه اندازی بچینگ
  • مونتاژ و دمونتاژ دستگاه بچینگ پلانت
  • ارائه قطعات و لوازم مصرفی بچینگ
  • سرویس و نگهداری بچینگ

ساخت بچینگ پلانت

ساخت بچینگ پلانت در آرپا ماشین

این دستگاه در کارگاه هایی در مقیاس صنعتی و با شرایط ویژه برای تولید بتن مورد استفاده قرار می گیرد .به دلیل اینکه هزینه ایجاد یک ایستگاه تولید بتن نسبت به خرید بتن به صرفه تر می باشد پیمانکاران پروژه های بزرگ ساخت و ساز ( سد سازی ,پل سازی ,برج سازی ) برای تولید بتن مورد نیاز خود از این شیوه استفاده می کنند و بیشتر تمایل به احداث یک ایستگاه تولید بتن با مقیاسی متناسب با نیاز پروژه در منطقه عملیاتی خود دارند.

بچینگ پلانت در اصل یک خط تولید بتن بصورت سیار میباشد و مهم ترین بخش سیستم این دستگاه میباشد،یک خط تولید بچینگ دارای بخش های متنوعی میباشد برای مثال :منبع ذخیره آب ,منبع ذخیره مصالح ,باسکول ,نقاله,چرخ,باکت,سیلو و میکسر است و انواع متنوعی دارد،که همگی این اجزا به صورت هماهنگ با هم در حال فعالیت هستند.

طراحی ، تولید و ساخت بچینگ پلانت و ارائه تمامی خدمات تعمیر بچینگ پلانت از خدمات مجموعه صنعتی آرپا ماشین می باشد.

 

بچینگ پلانت موبایل (بپچینگ سیار) با ظرفیت 120 مترمکعب یتن در ساعت

بچینگ پلانت موبایل (بپچینگ سیار)